×

Scandal uriaș la meciul de fotbal de la Jocurile Olimpice – Arbitrul român implicat

Un scandal uriaș a izbucnit la meciul de fotbal dintre Argentina și Maroc, deschizătorul Jocurilor Olimpice de la Paris, care va fi cu siguranță subiectul principal al discuțiilor în următoarele zile.

Partida plină de controverse

Înfruntarea dintre cele două echipe a fost marcată de decizii arbitrale controversate, care au stârnit furia suporterilor și au dus la un haos total pe teren.

Prelungiri interminabile

Arbitrul de centru a acordat nu mai puțin de 15 minute de prelungire, ceea ce a declanșat nemulțumirea suporterilor marocani, întrucât adversarii lor reușiseră să egaleze la scor.

Intervenția suporterilor

Suporterii marocani au invadat terenul după ce golul echipei lor a fost anulat, iar situația a scăpat de sub control, cu incidente violente și periculoase care au forțat arbitrii să întrerupă meciul.

Decizia finală

După o pauză forțată de două ore, meciul a fost reluat, iar golul Argentinei a fost anulat de arbitrajul video, stabilindu-se scorul final în favoarea Marocului, 2-1.